Ne visuomet hemorojus

Tačiau ne visuomet tai yra hemorojus, jei išangės sritis skausminga, niežtinti ar kraujuoja; jei oda aplink išeinamąją angą ypač jautri ir lengvai pažeidžiama, sudirginama ar sukeliamas uždegimas. Pavyzdžiui, gali atsirasti ir išeinamosios angos įplėša. Tai - plyšimas analinės srities odoje, kuris vėliau gali pereiti į uždegiminę opą. Analinė egzema, fistulė taip pat gali atsirasti analinėje srityje. Trombozės (kraujo krešuliai išoriniame venų tinkle) šioje kūno vietoje būna ypač skausmingos. Trumpai tariant, jei dažnai kenčiate dėl simptomų analinėje srityje, būtinai turite kreiptis į savo gydytoją. Tik jis gali nustatyti tikrąją priežastį, palengvinti simptomus ir paskirti gydymą. Pavieniais atvejais po tipiškais hemorojaus simptomais gali slypėti daug rimtesnė liga. Tik gydytojas gali išblaškyti tokį įtarimą.
Ką pasakytų gydytojas?

"Ar tai viskas?",- dauguma pacientų su palengvėjimu klausia po tyrimo, kai viskas praėję daug sklandžiau nei tikėtasi.
Daug geriau, kuomet pacientas žino, ko tikėtis tyrimo metu. Jums duos klizmą arba laisvinamojo preparato žarnynui išvalyti. Po Jūsų apsilankymo tualete procedūrą galima pradėti.
Gydytojas apžiūri sritį apie analinę angą, o paskui ir išeinamąją angą. Pasistenkite procedūros metu atsipalaiduoti, - kuo labiau būsite atsipalaidavęs, tuo neskausmingesnis bus tyrimas. Jei gydytojas nuspręs tyrimui naudoti įrankį, jis Jus įspės.
Dalis pacientų tyrimą mano esant nemalonų, tačiau gydytojui tai įprasta procedūra. Tik tuomet, kai gydytojas turės tikslų Jūsų ligos vaizdą, galės paskirti tinkamą gydymą. Prisiminkite, jog gydytojas nori Jums padėti, todėl nepatogumų čia negali ir būti!
Vaistai, kuriuos Jums paskirs gydytojas, gerai veiks tik tuomet, kai jie bus vartojami reguliariai ir teisingai. Ilgalaikio palengvėjimo pasiekiama preparatus vartojant nepertraukiamai ir ilgai. Tad matydami, kad baigiasi vaistų pakuotė, aplankykite savo gydytoją, kad jis išrašytų Jums naują.