Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui

Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui


Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g Plantago ovata Forssk. (P. ispaghula Roxb.), seminis tegumentum (kiaušininių gysločių sėklų luobelių). Kartono dėžutė, kurioje yra 20 paketėlių. Kiekviename paketėlyje yra po 5 g granulių.

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Pilną pakuotės lapelio informaciją galite rasti čia: Mucofalk.pdf

Detalesnę informaciją galite rasti VVKT vaistų paieškos puslapyje: http://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications.

Mucofalk®​ vartoti draudžiama:

 • jeigu yra alergija kiaušininiams gysločiams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu bet kokie netikėtai atsiradę žarnyno veiklos pokyčiai, trunka ilgiau negu 2 savaites;
 • jeigu po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo pacientas nepasituštino;
 • jeigu sutriko rijimas arba atsirado bet kokios kitos gerklės ar ryklės problemos;
 • jeigu pastebėjote kraują savo išmatose ir kraujavimo priežastis nėra žinoma;
 • jeigu yra nenormalių virškinimo trakto dalių susiaurėjimų;
 • jeigu yra nenormalūs virškinimo trakto susitraukinėjimai sergant stemplės ar įskrandžio ligomis;
 • jeigu gresia ar yra žarnų nepraeinamumas, žarnyno paralyžius arba yra nenormaliai padidėjusi gaubtinė žarna (didelės gaubtinės žarnos sindromas).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Mucofalk®, jei:

 • susilaikius išmatoms atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas ar kitokių neaiškių vidurių simptomų. Šie simptomai gali būti gresiančio ar jau atsiradusio žarnų nepraeinamumo požymiai. Tokiu atveju nutraukite Mucofalk® vartojimą.

Mucofalk® visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, t.y. vieną paketėlį granulių kartu su ne mažiau kaip 150 ml vandens, pieno, vaisių sulčių ar panašiu skysčiu, priešingu atveju brinkdamas vaistas gali užkimšti ryklę ar stemplę, ir sukelti springimą ar žarnų nepraeinamumą. Šių sutrikimų simptomai yra krūtinės skausmas, vėmimas, pasunkėjęs rijimas ar kvėpavimo sutrikimas. Jei vartojama per mažai skysčio, gali užkietėti viduriai.

 

Jei atsiranda krūtinės skausmas ar vėmimas arba pasunkėja rijimas ar kvėpavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Jeigu Jums pasireiškia ilgalaikis vidurių užkietėjimas ir nereguliarūs žarnyno judesiai besitęsiantys ilgiau nei 3 dienas ar viduriavimas trunkantis ilgiau nei 2 dienas ir yra lydimas kraujavimo ar pakilusios kūno temperatūros, kreipkitės į gydytoją.

 

Jei Mucofalk® vartojamas nuolatiniam vidurių užkietėjimui gydyti ir atsiranda pilvo skausmai, pakinta žarnyno veikla, reikia nutraukti Mucofalk® vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

 

Kad būtų sumažinta virškinimo trakto užsikimšimo (žarnų nepraeinamumo) rizika, kiaušininių gysločių preparatų vartoti kartu su vaistiniais preparatais, kurie slopina žarnų judesius (pvz., opioidais), galima tik prižiūrint gydytojui.

 

Jeigu gydomas ilgalaikis vidurių užkietėjimas ir būklės, kai pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis, tuo atveju, kai mitybos pakeitimas reikiamo poveikio nesukelia, rekomenduojama pirmiau rinktis išmatų tūrį didinančius vaistus, o ne kitus stipraus poveikio laisvinamuosius.

 

Išsekusius ir senyvus pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.

 

Vartojant kiaušininių gysločių sėklų luobelių kaip pagalbinę priemonę hipercholesterolemijos gydymui dietos metu, reikia papildomos medicininės priežiūros.

 

Vaikams

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Mucofalk vartojimas nerekomenduojamas jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes nepakanka duomenų apie jo veiksmingumą ir saugumą.

 

Kiti vaistai ir Mucofalk®

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Svarbu paminėti ir tuos vaistus kuriuos vartojote neseniai.

 

Mucofalk® gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų absorbciją:

 • mineralų;
 • vitaminų (vitamino B12);
 • širdies veiklą veikiančių vaistų (glikozidų);
 • kraujotaką veikiančių vaistų  (kumarinų junginių);
 • vaistų, skirtų gydyti epilepsiją (karbamazepino) ar depresiją (ličio).

 

Mucofalk® turėtų būti vartojamas 30 – 60 min. prieš arba po kitų vaistų  vartojimo.

 

Kartu su Mucofalk®, vartojant žemiau paminėtų vaistų, būtina gydytojo priežiūra:

 • gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk®, veiksmingumas.

Pasitarkite su gydytoju ar nereikia koreguoti skydliaukės hormonų dozės;

 • jeigu sergate cukriniu diabetu, Mucofalk® turėtumėte vartoti prižiūrint Jūsų gydytojui, nes gali reikėti koreguoti nuo cukrinio diabeto vartojamų vaistų dozes.

 

Mucofalk® vartojimas su maistu ir gėrimais

Specialių įspėjimų nėra. Tačiau visada gerkite Mucofalk® kartu su pakankamu kiekiu (su ne mažiau kaip 150 ml) vandens, vaisių sulčių ar panašių skysčių.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Mucofalk® vartojimas gali būti apsvartytas nėštumo ir žindymo laikotarpiu, jei yra būtina, ir mitybos korekcija yra neveiksminga. Rekomenduojama pirmiau rinktis išmatų tūrį didinančius preparatus, o ne kitus stipraus poveikio laisvinamuosius.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Mucofalk® gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

Mucofalk® sudėtyje yra natrio ir sacharozės

 • Natris: Didžiausioje rekomenduojamoje šio vaistinio preparato paros dozėje yra 540 mg natrio (aptinkamo valgomojoje druskoje). Tai atitinka 27 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jei ilgą laikotarpį Jums tektų vartoti 4 ar daugiau paketėlius, ypač jei Jums patariama kontroliuoti natrio kiekį maiste.

 

 • Sacharozė (cukrus): Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

Svarbi informacija pacientams, sergantiems cukriniu diabetu

Vienkartinėje Mucofalk® dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių).

Mucofalk® sudėtyje yra augalinės kilmės burkstančiosios (išmatų tūrį didinančios) medžiagos (susmulkintų kiaušininių gysločių sėklų luobelių), kuri reguliuoja išmatų konsistenciją ir sukelia vidurius laisvinantį poveikį. Taip pat mažina padidėjusį lipidų kiekį kraujyje.

 

Mucofalk® skirtas:

 • nuolatinio vidurių užkietėjimo gydymui;
 • būklėms, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis pvz., esant skausmingam tuštinimuisi po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės gleivinės įplėšai ar hemorojui;
 • pacientams, kuriems rekomenduojama vartoti daugiau skaidulų (pvz., kaip pagalbinė priemonė vyraujančiam vidurių užkietėjimui gydyti, esant dirgliosios žarnos sindromui; kaip pagalbinė priemonė laikantis dietos hipercholesterolemijos atveju).

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Nuolatinis vidurių užkietėjimas ir būklės, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis

Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių 2-3 kartus per parą, gerti išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

 

Būklės, kai rekomenduojama vartoti daugiau skaidulų

 

12–15 metų paaugliams vartoti vieno vienadozio Mucofalk paketėlio turinį 2–4 kartus per parą, išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

 

Vyresniems kaip 16 metų paaugliams ir suaugusiesiems vartoti vieno vienadozio Mucofalk paketėlio turinį 2–6 kartus per parą, išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

 

Jei Mucofalk vartojamas nežymiai ar vidutiniškai padidėjusiam cholesterolio kiekiui mažinti rekomenduojama jo gerti valgio metu.

 

Vartojimo metodas

 Niekada negerkite sauso vaisto dozės, kadangi galite užspringti.

-   Vieno Mucofalk paketėlio turinį išberkite į stiklinę.

-   Į ją lėtai įpilkite ne mažiau kaip 150 ml vandens, pieno, sulčių ar panašių skysčių.

-   Skystį stiklinėje rūpestingai išmaišykite šaukštu, kad neliktų gumulų, ir nedelsiant išgerkite.

-   Po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens.

-   Vaisto negalima gerti gulint ir prieš einant miegoti!

 

Mucofalk veiksmingumas pasireiškia per 12-24 valandas po vartojimo.

Mucofalk turėtų būti vartojamas 30 – 60 min. prieš arba po kitų vaistų vartojimo.

 

Vartojimo trukmė

Jeigu manote, kad Mucofalk veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei per 3 dienas po vaisto vartojimo vidurių užkietėjimas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją. Taip pat skaitykite informaciją pateiktą skyriuje „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Mucofalk vartojimas jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams nerekomenduojamas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Mucofalk dozę

Netgi išgėrus kelis paketėlius Mucofalk, dažniausiai jokių perdozavimo požymių nebūna. Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti skrandžio pilnumo pojūtis. Gali atsirasti ir žarnų nepraeinamumas. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių ir kreiptis į gydytoją. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.

 

Pamiršus pavartoti Mucofalk

Jeigu pamiršote išgerti vaisto vieną dozę, vaistą vartokite toliau pagal nustatytą tvarką, dozės nedidindami. Jei kyla abejonių, pasitarkite su gydytoju.

 

Nustojus vartoti Mucofalk

Jei pertraukiamas ar per anksti nutraukiamas vaisto vartojimas, tikriausiai nebus palaikomas pageidaujamas poveikis ar vėl pablogės sveikatos būklė. Prieš pertraukiant ar baigiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Šis vaistas , kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

 

Pradėjus vartoti Mucofalk® gali atsirasti dujų susikaupimas viduriuose, tačiau gydymo metu jis išnyksta.

 

Tikėtina, kad vidurių pūtimas, žarnų nepraeinamumo rizika, stemplės susiaurėjimas, išmatų akmenys gali atsirasti, kai Mucofalk® vartojama su nepakankamu kiekiu skysčio.

 

Kiaušininių gysločių sėklų luobelėse yra medžiagų, kurios gali sukelti alergines reakcijas vaisto vartojant per burną ar sąlyčio vietoje su oda. Simptomai nurodantys alergines reakcijas gali būti „bėganti“ nosis, paraudusios akys, pasunkėjęs kvėpavimas, odos reakcijos, niežulys ir labai retais atvejais anafilaksinis šokas (staigi sisteminė alerginė reakcija, kuri gali sukelti pavojų gyvybei).

 

Pajautus pirmuosius alerginės reakcijos simptomus, gydymą Mucofalk® reikia nutraukti ir ateityje neatnaujinti.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant paketėlio ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Mucofalk® sudėtis

-           Veiklioji medžiaga yra kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelės. Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių.

-           Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, citrinų rūgštis, dekstrinas, natrio alginatas, natrio citrato dihidratas,  apelsinų skonio medžiaga, natrio chloridas, sacharino natrio druska (daugiau apie natrį ir sacharozę žr. 2 skyrių).

 

Mucofalk® išvaizda ir kiekis pakuotėje

Mucofalk® granulės yra smėlio spalvos su rudomis dalelėmis.

Dėžutėje yra 20 paketėlių po 5 g.

 

Registruotojas ir gamintojas

Dr. Falk Pharma GmbH

Leinenweberstr. 5

79108 Freiburg

Vokietija

Tel.: +49 (0)761/1514-0

Faksas: +49 (0)761/1514-321

El. paštas: zentrale@drfalkpharma.de

  

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB Morfėjus

Žalgirio g. 93-42

LT-08218, Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 5 2796328

El. paštas: info@morfejus.lt

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-11-17.

 

Kiti informacijos šaltiniai

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.